fbpx
from 499,00€
Užsakyti dabar

Poilsis Graikijoje – Kretos saloje su ekskursijomis (skrydis iš Vilniaus su Airbaltic)

Chanija, Graikija
Neįvertintas
Trukmė

8 dienos

Kelionės tipas

Poilsinė, pažintinė

Grupės dydis

Neribotas

Gido paslaugos

Rusų kalba

Apžvalga

Pažintinė-poilsinė kelionė į Kretą – tai unikali proga patirti salos grožį ir kultūros įvairovę. Nuo Vilniaus oro uosto pradedame mūsų kelionę, skrendant į Heraklioną, ir jau nuo pirmųjų akimirkų Kretos saloje pastebėsite senovės ir šiuolaikinės Graikijos žavesį.

“Kelionės” metu apsilankysime Retimno ir Chanijos miestuose, kur galime pamatyti Venecijos epochos paminklus ir patirti viduramžių atmosferą. Siauros gatvelės, pylimai ir tvirtovės, romantiškos kavinės ir restoranai – visa tai sukuria neįkainojamą pažintinę patirtį. Po to aplankysime Kurno ežerą, kurio aukšti kalnai ir alyvmedžių giraitės suteikia ramybę ir leidžia mėgautis poilsinės kelionės malonumais. Turkio spalvos vanduo ir smėlio paplūdimiai kviečia atsipalaiduoti ir pasimėgauti gamtos grožiu. Kretos sala, esanti Graikijos perlų karūnoje, žavi savo įvairiapusišku kraštovaizdžiu. Čia galime rasti tiek smėlio paplūdimius, tiek kalnus ir uolas, tiek istorinius miestus ir gražią gamtą. Kretos oras – švelnus ir saulėtas, o tai daro ją puikia vieta tiek pažintinei, tiek poilsinei kelionei. Heraklionas, Gortynija, Phaistos rūmai ir Matala – kiekvienas šių vietų lankymas atveria naują Kretos istorijos ir kultūros puslapį. Senovės griuvėsiai, romėnų pirtys, graikų šventyklos ir neolito urvai – visa tai sukuria neįkainojamą pažintinį turinį. Kelionės metu taip pat aplankysime Dzeuso urvą, Kera Kardiotissa vienuolyną ir Knoso rūmus. Šios vietos ne tik kupinos istorijos, bet ir sukuria neįtikėtinus vaizdus, suteikiančius nepakartojamą patyrimą.

Kelionė į Kretą – tai puikus pažintinės-poilsinės kelionės derinys, kurioje galima mėgautis tiek kultūros, tiek gamtos grožiu.

Kviečiame jus patirti šią nepakartojamą kelionę, kurioje galėsite pasimėgauti Kretos sala visais pojūčiais.

💥 Mūsų kelionių datos

🌴 2024-07-05 – 2024-07-12
🌴 2024-08-09 – 2024-08-16
🌴 2024-08-16 – 2024-08-23
🌴 2024-09-06 – 2024-09-13
🌴 2024-09-20 – 2024-09-27
🌴 2024-10-11 – 2024-10-18
🌴 2024-10-18 – 2024-10-25

Kelionės akcentai

 • Ekskursinė išvyka po vakarinę salos dalį „Retimnas - Chanija - Kurno ežeras“.
 • Ekskursinė išvyka po centrinę salos dalį „Heraklionas - Gortynia - Phaistos rūmai - Matala“.
 • Ekskursinė išvyka į rytinę salos dalį „Dzeuso urvas - Kera Kardiotissa vienuolynas - Knoso rūmai“.

Maršrutas

1 diena

 1. Atvykimas į Vilniaus oro uostą.
 2. Registracija į skrydį.
 3. Skrydis: Vilnius – Heraklionas.
 4. Atvykimas į Kretos salą.
 5. Ekskursinė išvyka po vakarinę salos dalį „Retimnas – Chanija – Kurno ežeras“.
 6. Vykstame į 3* viešbutį.
 7. Įsikūrimas viešbutyje.
 8. Nakvynė viešbutyje.

Venecijos Retimno miesto paveldas vis dar išlaiko viduramžių atmosferą! Siauros senamiesčio gatvelės veda į pylimą, besidriekiantį aplink galingą tvirtovę, čia įsikūrusiuose Venecijos rūmuose įsikūrę romantiškos kavinės ir restoranai. Spalvingas ir originalus, šis miestas nepaliks abejingo net išrankiausio keliautojo.

Tada vykstame į Chanijos miestą, kurį pelnytai galima vadinti salos perlu! Venecijos uosto liekanos su senoviniais įtvirtinimais, senoji miesto dalis, besiribojanti su krantine, vienas seniausių švyturių pasaulyje, religiniai pastatai – Bizantijos, Venecijos, Graikijos ir Turkijos kultūrų mišinys Chaniją pavertė gražiausiu miestu. visoje Kretoje!

Kelionės pabaigoje aplankysime aukštų kalnų ir alyvmedžių giraičių apsuptą Kurno ežerą – didžiausią gėlo vandens ežerą visoje saloje, kuriame gyvena ir vėžliai. Turkio spalvos vandens spalva, nedideli balto smėlio paplūdimiai, galimybė maudytis ir (arba) išsinuomoti katamaraną ar baidarę daro šį ežerą idealia vieta atsipalaiduoti ir pasivaikščioti!

2 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Laisva diena. Poilsis prie jūros.
 3. Nakvynė viešbutyje.

Kreta - Graikijos perlas ir didžiausia Graikijos sala. Vietiniai kraštovaizdžiai žavi ir reprezentuoja graikų mitų epą, nuostabius smėlio paplūdimius, nuostabius kalnų ir uolų kraštovaizdžius, slėnius su datulių ir alyvmedžių giraitėmis, vynuogynus ir apelsinų sodus. Kretos oras drėgnas, o oras švelnus ir saulėtas tris šimtus dienų per metus.

3 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Ekskursinė išvyka po centrinę salos dalį „Heraklionas – Gortynia – Phaistos rūmai – Matala“.
 3. Sugrįžtame į viešbutį.
 4. Nakvynė viešbutyje.    

Heraklionas - salos sostinė, kuri laikoma vartais į Kretą. Strabonas taip pat mini jį kaip Mino civilizacijos laikų uostą. Arabai ir bizantiečiai, kryžiuočiai ir venecijiečiai, graikai ir turkai – visi jie paliko savo pėdsaką šio miesto išvaizdoje. Vaikštant senamiesčio gatvėmis prieš akis nuolat keisis epochos ir architektūros stiliai, sužinosite apie peripetijų kupiną Herakliono istoriją.

Pakeliui aplankysime Gortynijos – vieno seniausių Kretos miestų – griuvėsius, kurio didžiulėje teritorijoje yra daugybė lankytinų vietų, susijusių su skirtingomis kultūromis; Romėnų pirtys, graikų šventykla, Egipto dievų šventovė. Todėl net nenuostabu, kad būtent čia, toje vietoje, kur didžiosios antikos civilizacijos paliko savo pėdsakus, XIX amžiaus pabaigoje. Surastas seniausias Europoje rašytinis teisės aktas – Didysis Gortyno įstatymų kodeksas.

Toliau vyksime į garsiuosius Phaistos rūmus, antrus pagal dydį po Knoso ir vieną iš Mino civilizacijos centrų, atrastus palyginti neseniai, XX amžiaus pradžioje. Gyvenvietė, o vėliau ir miestas gyvavo nuo IV tūkstantmečio pr. Kr. iki Bizantijos laikotarpio, po kurio jie apie tai pamiršo ir tik per archeologinius kasinėjimus sužinome apie senovės šių vietų praeitį. O kasinėjimai vis dar vyksta, ir kas žino, kokie atradimai mūsų laukia ateityje!

Ekskursinės dienos pabaigoje aplankysime Matalos kaimą. Mino laikais Mataloje buvo Festos uostas, o romėnų laikais Matala – Gortyno uostas, kurio griuvėsius aplankėme anksčiau. 1960-aisiais neolito urvuose ir Matalos paplūdimiuose apsigyveno hipių grupės iš daugelio pasaulio šalių. Vienu metu urvuose gyveno Cat Stevens, Bob Dylan ir Joni Mitchell. Taip pat aplankysime urvus ir praleisime laiką maudydamiesi bei ilsėdamiesi Matalos pakrantėje.

4 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Laisva diena. Poilsis prie jūros.
 3. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Ekskursinė išvyka į rytinę salos dalį „Dzeuso urvas – Kera Kardiotissa vienuolynas – Knoso rūmai“.
 3. Laisvas laikas.
 4. Sugrįžtame į viešbutį.,
 5. Nakvynė viešbutyje.    

Ryte vyksime į Dikteano, arba Dzeuso urvą, nes, anot graikų mitologijos, būtent čia, pasislėpusi nuo Kronos, deivė Rėja pagimdė didįjį Dzeusą. Dėl šios priežasties urvas buvo žinomas nuo seniausių laikų ir tarnavo kaip Dzeuso garbinimo vieta. Urvas įsikūręs kalnų grandinės šlaite, ir nuo jo atsiveria nuostabus vaizdas į Lassithi plokščiakalnį – žalią derlingą plynaukštę, įspūdingą savo grožiu ir dydžiu, apsuptą didingų kalnų.

Ne mažiau kerintis vaizdas atsivers nuo Seli perėjos, kurią pravažiuosime du kartus, pakeliui į urvą ir atgal. Be panoraminio vaizdo iš perėjos, ši vieta žinoma dėl vėjo malūnų, kurie buvo paminėti dar Venecijos valdymo laikais. Vienas iš malūnų pilnai atstatytas į darbinę būklę, turėsime galimybę užeiti į vidų ir apžiūrėti jį iš vidaus.

Pakeliui į Knoso rūmus, išskirtinio grožio vietovėje, įsikūręs vienas garsiausių Kretos vienuolynų – moterų Kera Kardiotissa vienuolynas, garsėjantis stebuklinga Mergelės ikona.

Ekskursijos pabaigoje aplankysime vieną žinomiausių archeologinių vietų pasaulyje – Knoso rūmus! Pagrindinis salos miestas Mino civilizacijos laikais. Savo klestėjimo ir galios laikais tai buvo vienas įtakingiausių miestų visoje Viduržemio jūroje. Be to, pagal graikų mitologiją, ten buvo garsus labirintas, kuriame buvo įkalintas Minotauras.

6 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Laisva diena. Poilsis prie jūros.
 3. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Laisva diena. Poilsis prie jūros.
 3. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Išsiregistravimas iš viešbučio.
 3. Pervežimas į oro uostą.
 4. Registracija į skrydį.
 5. Skrydis: Heraklionas - Vilnius.
 6. Atskridimas į Vilnių.

Į kelionės kainą įtraukta:                             Į kelionės kainą neįtraukta:

 • Skrydis: Vilnius - Heraklionas - Vilnius (AirBaltic)
 • Rankinis bagažas iki 8 kg (55x40x23cm + krepšelis 30x40x10cm)
 • Registruotas bagažas iki 23 kg (100x50x80cm)
 • 7 nakvynės 3* viešbutyje be pusryčių (dviviečiuose kambariuose)
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas
 • EKSKURSIJŲ IR PERVEŽIMO PAKETAS 189€: Ekskursinė išvyka po vakarinę salos dalį „Retimnas - Chanija - Kurno ežeras“; Ekskursinė išvyka po centrinę salos dalį „Heraklionas - Gortynia - Phaistos rūmai - Matala“; Ekskursinė išvyka į rytinę salos dalį „Dzeuso urvas - Kera Kardiotissa vienuolynas - Knoso rūmai“; Kelionės vadovo paslaugos; Pervežimo paslaugos kelionės metu; Pusryčiai viešbutyje.

Kelionės vieta 3D žemėlapyje

Chanija, Graikija

DUK ....

APGYVENDINIMAS

Kelionės kaina priklauso nuo pasirenkamo viešbučio ir kelionės datos, dėl viešbučio keitimo, kreipkitės į kelionių agentūrą.

Viešbutis

Kelionės kaina

3* viešbutis Fortūnos sistema

nuo 499€

PAPILDOMAI GALITE ISIGYTI

Jei keliaujate vienas(-a), tuomet už vienvietį kambarį bus taikomas papildomas mokestis 250€

Pusryčiai viešbutyje (neperkant ekskursijų paketo) 70€

PAGAL UŽKLAUSĄ

Apgyvendinimas 4* viešbutyje (dėl kainos teirautis kelionių organizatoriaus biure).

APMOKAMA KELIONĖS METU

Turisto mokestis viešbutyje ~ 1,5 €/asm./į dieną

Privalomas transporto-kelių mokestis - 5 €/asm.

Įėjimo bilietai į lankomus objektus.

 • Knoso rūmai 15 € + audiogidas 2 €, kaina su nuolaida ~8 €
 • Phaistos rūmai 8 €, kaina su nuolaida 4 €
 • Gortyn 4 €, kaina su nuolaida 2 €
 • Dzeuso urvas 6 €, kaina su nuolaida 3 €
 • Kera Kardiotissa vienuolynas ~2 €, vaikams iki 18 metų nemokamai.

*Vaikams ir jaunuoliams iki 25 metų su ES pasais, bilietai į visas archeologines zonas nemokami. Vyresni nei 65 metų su ES pasais gali įsigyti bilietus su nuolaida.

SVARBI INFORMACIJA

Kelionės vadovas ir gidas informaciją pateikia rusų kalba!

Tikslią informaciją, išvykimo vietą ir laiką atsiųsime Jūsų pateiktu elektroniniu paštu, 1-2 dienos iki kelionės pradžios.

Kelionės vadovas gali keisti programos eigą. Kelionė organizuojama reisiniais skrydžiais, todėl dėl lėktuvo bilietų pabrangimo, organizatorius gali atmesti rezervaciją arba pasiūlyti keliautojui priemoką. Keliautojui nesutikus su lėktuvo bilieto priemoka pinigai grąžinami.

Turėsite laisvą laiką ar ne, priklausys nuo to ar nėra nenumatytų situacijų, eismo spūsčių ir kitų nukrypimų nuo grafiko.

„Ryanair“ ir „Wizz Air“ avialinijos nemokamai nesodina lėktuvo keleivių greta vienas kito. Šį paslauga yra mokama, dėl šios paslaugos kainos teiraukitės vadybininko.

Jei esate ne Lietuvos Respublikos pilietis, dėl įvažiavimo reikalavimų į kitas šalis sąlygų susisiekite su valstybės, į kurią ketinate vykti, kompetentingomis institucijomis (diplomatinė atstovybė, konsulinė įstaiga ar migracijos tarnyba).

Keliautojas pats atsako už reikalavimų išpildymą įvažiuojant į jo pasirinktą šalį bei visų reikalingų dokumentų turėjimą. Taip pat pats atsako už galiojančių įvažiavimo į kitą šalį saugumo reikalavimų laikymąsi! Prašome būti dėmesingais ir nuolat sekti naujausią informaciją!

nuo 499,00€

Organizuoja

Interlux

Narys nuo 2023

Kontaktinė info

El. paštas

info@ledovana.lt

Telefonas

+370 600 10003

Jums taip pat gali patikti