fbpx
from 649,00€
Užsakyti dabar

Rytietiškos Uzbekistano pasakos (skrydis iš Rygos)

Taškentas, Uzbekistanas
Neįvertintas
Trukmė

8 dienos

Kelionės tipas

Poilsinė, pažintinė

Grupės dydis

Neribotas

Gido paslaugos

Rusų kalba

Apžvalga

Neeilinė pažintinė kelionė į Uzbekistaną kviečia jus atrasti šios šalies žavingą kultūrą, autentiškas tradicijas ir kvapą gniaužiančią istoriją. Iš Rygos oro uosto prasideda mūsų nuotykis, kurio metu skrydžiu pasieksime Taškentą – spalvingąją Uzbekistano sostinę.

Čia, po trumpo poilsio viešbutyje, mūsų lauks eskursija po miestą, kurios metu pamatysime senamiestį, Khast-Imam kompleksą ir kitus įspūdingus objektus. Antrąją dieną, po pusryčių, pažintinė kelionė tęsis Taškente, lankant viduramžių gatves ir modernias aikštes. Vėliau vyksime į Samarkandą, kurioje eskursijos metu aplankysime Registano aikštę ir Bibi-Chanym mečetę – stebuklingus architektūros šedevrus. Trečiąją dieną Samarkandas atvers savo istorijos puslapius per Ulugbeko observatoriją ir Šah-i-Zinda kompleksą. Mūsų pažintinė kelionė tęsis Bucharos link, kurios istorinis centras, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, mūsų laukia su keramikos dirbtuvėmis ir architektūros kompleksais. Kelionės metu vyksime po Buchara, Samarkandą ir Taškentą, kur ekskursijos padės geriau suprasti šių vietovių unikalumą. Vėliau, grįžtant į Taškentą, aplankysime Sitorai Mohi-Khosa rūmus ir kitas stebuklingas vietas. Mūsų pažintinės kelionės metu gausite ne tik istorinių žinių, bet ir nepakartojamų įspūdžių. Jus lydės profesionalūs gido pasakojimai, o kiekvienas ekskursijų momentas atskleis Uzbekistano grožį ir praturtins jūsų kelionės patirtį.

Atraskite pažintinę kelionę į Uzbekistaną, kuri praturtins jūsų gyvenimą nuostabiais įspūdžiais!

💥 Mūsų kelionių datos

🌴 2024-08-05 – 2024-08-12 🌴 2024-09-18 – 2024-09-25 🌴 2024-10-14 – 2024-10-21

Kelionės akcentai

 • Ekskursija po Taškentą.
 • Ekskursija po Samarkandą (2 dalių).
 • Ekskursija po Bucharą (2 dalių).
 • Uzbekiško plovo gaminimo meistriškumo klasė.
 • Uzbekiškų mantų gaminimo meistriškumo klasė.
 • Meistriškumo klasė keramikos dirbtuvėse.
 • Ekskursinė išvyka po Bucharos apylinkes.

Maršrutas

1 diena

 1. Atvykimas į Rygos oro uostą.
 2. Registracija į skrydį.
 3. Skrydis: Ryga – Taškentas (~15:00-22:00).
 4. Atvykimas į Taškentą.
 5. Pervežimas į viešbutį.
 6. Įsikūrimas viešbutyje.
 7. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Ekskursija po Taškentą.
 3. Vykstame į viešbutį.
 4. Poilsis.
 5. Nakvynė viešbutyje.

Taškentas - Uzbekistano sostinė – didelis megalopolis, vienas seniausių Centrinės Azijos miestų, įsikūręs klestinčios oazės centre. Ramūs parkai, viešieji sodai su fontanais, viduramžių gatvės derinamos su sovietmečio pastatais, rytietiški turgūs ir modernūs pastatai iš stiklo ir metalo nepaliks abejingų nė vieno nusprendusio jį aplankyti.

Aplankysime senamiestį, Khast-Imam kompleksą, Amiro Timūro aikštę ir Nepriklausomybės aikštę. Pamatysime Barak Khan medresą, Katedros mečetę, Rytų rankraščių biblioteką, Drąsos paminklą, Represijų aukų atminimo kompleksą, Romanovų namus, Operos ir baleto rūmus.

3 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Išsiregistravimas iš viešbučio.
 3. Vykstame į Samarkandą.
 4. Ekskursija po Samarkandą.
 5. Įsikūrimas viešbutyje.
 6. Poilsis.
 7. Nakvynė viešbutyje.

Samarkandas buvo įkurtas dar VI amžiuje prieš Kristų, todėl jis yra vienas seniausių pasaulio miestų. Samarkandas pasiekė savo klestėjimo viršūnę XIV a., kai tapo Tamerlano imperijos ir Timurid dinastijos sostine. Per šį laikotarpį buvo pastatyta dauguma architektūros objektų, 2001 m. įtrauktų į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Aplankysime Registano aikštę - „vieta, padengta smėliu“. Pagal legendą, senovėje šioje vietoje buvo rengiamos demonstracinės mirties bausmės. Kad aukų kraujas geriau įsigertų ir nebūtų pastebimas, žemė buvo padengta smėliu.

Vėliau pamatysime Bibi-Chanym mečetę, didžiausią Vidurinėje Azijoje ir vieną iš nuostabiausių pasaulyje. Taip pat matysime Ulugbeko observatoriją, Šah-i-Zinda kompleksą, Gur-Emir mauzoliejų, kur „ilsisi“ Tamerlano ir jo palikuonių palaikai.

Apsilankymas garsiajame miesto Rytų turguje, kurį įkūrė Timūras.

4 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Tęsiame ekskursiją po Samarkandą.
 3. Laisvas laikas.
 4. Poilsis.
 5. Nakvynė viešbutyje.

Samarkandas - miestas turi įdomią istoriją – valdant Čingischanui jis buvo beveik visiškai sunaikintas, tačiau Tamerlanas atkūrė Samarkandą ir padarė jį savo imperijos sostine. Valdant Ulugbekui mieste buvo pastatyta daug medresų, todėl jis tapo viso regiono mokslo centru.

Ekskursijos metu aplankysime ir pamatysime šiuos objektus: Senovinių apeiginių Šahi Zindos kapų kompleksas (XI-XIV/XV a.) - vienas vaizdingiausių Samarkando paminklų, Samarkando šventovė pranašo Danieliaus mauzoliejus su gydomuoju šaltiniu (trijų religijų garbinimo vieta).

Apsilankymas Ulugbeko observatorijoje, garsiojo Rytų astronomo – XV a. ir Ulugbeko muziejuje bei apsilankymas šilko popieriaus gamybos gamykloje, kaip viduramžiais.

Pageidaujantiems siūlome mantų su mėsa ir moliūgu gaminimo meistriškumo klasę tautiniame name (papildomas mokestis - 15 €/asm.). Mantai - tradicinis uzbekų patiekalas, panašus į mažus koldūnus, gaminamas ant garų su įvairiais įdarais.

5 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Išsiregistravimas iš viešbučio.
 3. Vykstame į Bucharą.
 4. Ekskursija po Bucharą.
 5. Įsikūrimas viešbutyje.
 6. Nakvynė viešbutyje.

Buchara - Rytų perlas, taip pat kaip ir Samarkandas, Buchara ilgą laiką buvo vienas pagrindinių Didžiojo šilko kelio tarp Kinijos ir Europos taškų. Istorinė Bucharos dalis buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Pakeliui siūlome apsilankyti keramikos dirbtuvėse (papildomas mokestis - 12 €/asm.). Keramikos menas – vienas seniausių Uzbekistane plėtojamų amatų.

Susipažinsime su Lyabi-Khauz architektūriniu kompleksu, kurio išskirtinis bruožas yra tai, kad jo centras yra ne miesto aikštė, o baseino vandens paviršius (papildomai apmokami įėjimo bilietai). Ekskursijos metu apžiūrėsime ir aplankysime šiuos objektus: lėlių dirbtuves, Toki Sarrofon trečiąjį prekybos kupolą, senovės Bucharos karavaną Saray, Magoki Attari mečetę.

6 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Tęsiame ekskursiją po Bucharą.
 3. Vykstame į viešbutį.
 4. Nakvynė viešbutyje.

Šią dieną aplankysime didingą Ismailo Samani mauzoliejų, galingo Samanidų dinastijos emyro palaidojimo vietą, apžiūrėsime Bolo-Hauz kompleksą, kurį reprezentuoja mečetė ir minaretas, ir, žinoma, Arka-citadelės tvirtovę. Bucharos emyras, įkūnijantis didybę, galią ir neprieinamumą. Ekskursijos metu susipažinsime su šiais objektais: Toki Telpakfurushon antrasis prekybos kupolas, Tim Passage Abdullahan., Ensemble Kosh., Trečiasis Toki Zargaron prekybinis kupolas, Ensemble Poyi Kalon. Chashmai Ajubo mauzoliejus.

Pageidaujantiems, siūlome plovo gaminimo meistriškumo klasę tautiniame name, galėsite mėgautis tikro uzbekiško plovo skoniu, paruoštu savo rankomis (papildomas mokestis - 15 €/asm.). Uzbekiškas plovas - patiekalas iš mėsos, ryžių, svogūnų, morkų ir prieskonių – įtrauktas į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Taip pat uzbekų plovas buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Plovas yra patiekiamas per visas uzbekų šventes, net jei jo savininkas yra kitos tautybės.

7 diena

 1. Pusryčiai viešbutyje (perkant ekskursijų paketą pusryčiai įskaičiuoti).
 2. Ekskursinė išvyka po Bucharos apylinkes (papildomas mokestis – 50 €/asm., įėjimo bilietai įskaičiuoti į kainą).
 3. Laisvas laikas.
 4. Traukiniu vykstame į Taškentą (papildomas mokestis – 30 €/asm., užsakomas ir apmokamas iš anksto!).
 5. Atvykstame į Taškentą.
 6. Vykstame į viešbutį.
 7. Įsikūrimas viešbutyje.
 8. Nakvynė viešbutyje.

Pamatysite neįtikėtino grožio Sitorai Mohi-Khosa rūmus, kurie, kaip žinoma, yra Bucharos emyrų užmiesčio rezidencija. Komplekso pavadinimas verčiamas kaip „Žvaigždės rūmai, panašūs į Mėnulį“. Šiandien, kaip ir prieš šimtus metų, po teritoriją vaikšto povai, primenantys laikus, kai emyrai rengdavo prabangius priėmimus kilmingiems žmonėms. Nepamirštamų įspūdžių taip pat patirsite apsilankę Bahauddin Naqshbandi, Bucharos globėjo, mauzoliejų, kuris yra centrinė kulto memorialinio komplekso laidojimo vieta. Kompleksas įdomus dėl gražių dažytų raižytų lubų. Ekskursijos pabaigoje aplankysime Chor-Bakr nekropolį, kurio pavadinimas išvertus iš persų kalbos reiškia „keturi broliai“. Nekropolyje palaidoti Juybar Sayyid dinastijos šeichai. Chor-Bakr taip pat žinomas kaip „mirusiųjų miestas“ – nekropolio kompleksas primena gyvenvietę, kurioje vietoje namų yra šeimyninės kriptos, mečetės, chankos ir medresės.

8 diena

 1. Išsiregistravimas iš viešbučio.
 2. Vykstame į oro uostą.
 3. Registracija į skrydį.
 4. Skrydis: Taškentas - Ryga (~08:30-12:00).
 5. Atvykimas į Rygą.

Į kelionės kainą įtraukta:                             Į kelionės kainą neįtraukta:

 • Skrydžio bilietai: Ryga - Taškentas - Ryga (Uzbekistan Airways).
 • Rankinis bagažas iki 8 kg (aukštis + ilgis + plotis = iki 115 cm).
 • Registruotas bagažas iki 23 kg (aukštis + ilgis + plotis = iki 158 cm).
 • 7 nakvynės viešbučiuose be pusryčių (dviviečiuose kambariuose).
 • EKSKURSIJŲ IR PERVEŽIMO PAKETAS 199€: Ekskursija po Taškentą + įėjimo bilietai ~ 20 €/asm.; Ekskursija po Samarkandą (2 dalių) + įėjimo bilietai ~ 20 €/asm.; Ekskursija po Bucharą (2 dalių) + įėjimo bilietai ~ 20 €/asm.; Pervežimo paslaugos; Pusryčiai viešbutyje; Kelionės vadovo paslaugos.
 • PAPILDOMOS EKSKURSIJOS (APMOKAMA KELIONĖS METU): Uzbekiško plovo gaminimo meistriškumo klasė 15€; Uzbekiškų mantų gaminimo meistriškumo klasė 15€; Meistriškumo klasė keramikos dirbtuvėse 12€; Ekskursinė išvyka po Bucharos apylinkes (įėjimo bilietai įskaičiuoti į kainą) 50€.

Kelionės vieta 3D žemėlapyje

Taškentas, Uzbekistanas

DUK ....

APGYVENDINIMAS

Kelionės kaina priklauso nuo pasirenkamo viešbučio ir kelionės datos, dėl viešbučio keitimo, kreipkitės į kelionių agentūrą.

Viešbutis

Kelionės kaina

3* viešbutis Fortūnos sistema

nuo 599€

PAPILDOMAI GALITE ISIGYTI

Traukinio bilietas: Buchara - Taškentas (užsakomas ir apmokamas iš anksto!) 30€

Jei keliaujate vienas(-a), tuomet už vienvietį kambarį bus taikomas papildomas mokestis 160€

PAPILDOMAI APMOKAMA

Uzbekistane įprasta dėkoti vairuotojams arbatpinigiais ~ 10 €/asm. už aptarnavimą visos kelionės metu.

Garso imtuvo nuoma (ekskursijų metu) – 15 €/asm.

APMOKAMA KELIONĖS METU

Įėjimo bilietai į lankomus objektus.

Privalomas transporto-kelių mokestis - 5 €/asm.

SVARBI INFORMACIJA

Kelionės vadovas ir gidas informaciją pateikia rusų kalba!

Kelionės vadovas gali keisti programos eigą.

Kelionė organizuojama reisiniais skrydžiais, todėl dėl lėktuvo bilietų pabrangimo, organizatorius gali atmesti rezervaciją arba pasiūlyti keliautojui priemoką. Keliautojui nesutikus su lėktuvo bilieto priemoka pinigai grąžinami.

Turėsite laisvą laiką ar ne, priklausys nuo to ar nėra nenumatytų situacijų, eismo spūsčių ir kitų nukrypimų nuo grafiko.

„Ryanair“ ir „Wizz Air“ avialinijos nemokamai nesodina lėktuvo keleivių greta vienas kito. Ši paslauga yra mokama, dėl šios paslaugos kainos teiraukitės vadybininko.

Jei esate ne Lietuvos Respublikos pilietis, dėl įvažiavimo reikalavimų į kitas šalis sąlygų susisiekite su valstybės, į kurią ketinate vykti, kompetentingomis institucijomis (diplomatinė atstovybė, konsulinė įstaiga ar migracijos tarnyba).

Keliautojas pats atsako už reikalavimų išpildymą įvažiuojant į jo pasirinktą šalį bei visų reikalingų dokumentų turėjimą. Taip pat pats atsako už galiojančių įvažiavimo į kitą šalį saugumo reikalavimų laikymąsi! Prašome būti dėmesingais ir nuolat sekti naujausią informaciją!

nuo 649,00€

Organizuoja

Interlux

Narys nuo 2023

Kontaktinė info

El. paštas

info@ledovana.lt

Telefonas

+370 600 10003

Jums taip pat gali patikti