fbpx

Švedija


Pasiilgai nuotykių? Švedija kviečia!

Kelionės į Švediją gali būti tikras atgaivinimas sielai ir kūnui. Nepriklausomai nuo metų laiko, Švedija siūlo neįtikėtiną gamtos ir kultūros įvairovę. Kelionės į Švediją su Ledovana suteiks jums galimybę patirti šalies grožį visa žodžio prasme.

Švedijos stebuklai: nuo miškų iki miestų

Ledovana kelionės į Švedija.
Ledovana kelionės į Švedija.

Kelionės į Švediją visada prasideda nuostabiais vaizdais. Vienas iš must-visit yra Stokholmo archipelagas, kurį sudaro tūkstančiai salų, išsibarsčiusių po Baltijos jūros paviršių. Vasarą čia galite mėgautis buriavimu, plaukiojimu kajakais, o žiemą – slidinėjimu ir čiuožimu ledo rituliais.  Švedijos Miestai, tokie kaip Stokholmas, Geterborgas ir Malmö, siūlo turistams daugybę istorinių vietų, nuo šiuolaikinių meno galerijų iki gyvų muzikos pasirodymų ir tradicinės švediškos virtuvės, kurios negali praleisti. Smörgåsbordas, ši švedų valgio rūšis, yra būtina kelionių po Švediją dalis, kurioje dominuoja šalti patiekalai, kaip antai silkė, šviežiai kepta duona ir daugybė sūrių rūšių. Nepamirškite aplankyti ir Laplandijos, ypač žiemos metu, kai šiaurės pašvaistės nušvinta naktiniame danguje ir yra galimybė dalyvauti šunų traukiamose rogėse ar net išbandyti savo jėgas sniego bėgiuose. Vasaros kelionėje po Švediją negalima praleisti Midsummer šventės – tai viena svarbiausių šalyje švenčių, kurios metu gyventojai ir svečiai dainuoja, šoka aplink birželio rąstą ir mėgaujasi tradiciniais patiekalais.
Klimatas Švedijoje skiriasi priklausomai nuo sezono. Vasaros yra šiltos, bet ne per karštos, su vidutinėmis temperatūromis apie 20–25 °C, o žiemos gali būti gana šaltos su sniegu, ypač šiaurės dalyse. Pavasaris ir ruduo yra vėsesni, bet tai puikus laikas lankytis, jei norite išvengti minios turistų.